V polovině května uspořádala koalice Na rovinu! Vědomostní soutěž pod názvem Prostějovský kvíz aneb Jak znáte své město? Účastníci si tak mohli otestovat, jak dobře znají Prostějov a jeho okolí.
Otázky se týkaly historie, i současnosti a šly napříč všemi směry – prostějovská architektura, hudba, literatura, kultura, průmysl, obchod, umění, osobnosti, fotografie, zajímavosti a další…
Pokud jste se nikdy podobného kvízu neúčastnili a obáváte se náročnosti otázek, nemusíte mít strach. Jedná se o moderovanou soutěž, která je určena pro 2-8 členné týmy, které si účastníci předem sami sestaví a pojmenují. Hlavní kvíz má 5 kol po 11 otázkách oddělených přestávkami. V každém kole se objevují 2 témata po 5 otázkách.
V restauraci U Ječmínka se na prvním kvízu sešlo 7 týmů – BLAHO, VÍCEHLAV, BOOMŘI, NO NAME, SCSC, BOTANICI A MATURANTI, kteří navíc ten den čerstvě odmaturovali.

kvíz-Jílková
Celý výtěžek ze startovného byl na místě předán na podporu první soukromé expozice harmonií Harmonium – Historie. Jedná se o největší sbírkou svého druhu v České republice, která obsahuje více jak 100 nástrojů. Její zakladatelé Ondřej Mucha a Jan Tomanek za ni získali v roce 2022 Cenu Olomouckého kraje za Výjimečný počin roku v oblasti umění – hudba. Expozici harmonií najdete v Prostějově na ulici Rejskova 23.
Velké poděkování tedy patří soutěžícím, kteří zaplatili startovné a přispěli tak na dobrou věc.
Absolutním vítězem se stal tým VÍCEHLAV a získal 15l soudek piva dle vlastního výběru. Druhé místo obsadili BOOMŘI a třetí místo získal tým BLAHO. O zvláštní cenu za nejbližší odpověď na závěrečnou tipovací otázku se dělily dva týmy – BOOMŘI a NO NAME.
Další kvíz připravujeme na druhou polovinu roku. Bližší informace včas zveřejníme. Pokud se budete chtít přihlásit, stačí sledovat FB profil Prostějov Na rovinu!
Zúčastnit se mohou všechny věkové kategorie, především ti, kteří se rádi baví, soutěží a u toho hádají, tipují a přemýšlejí.
Přijďte se pobavit, ověřit si, jak dobře znáte své město Prostějov a přitom podpořit dobrou věc.

Sledujte Prostějov Na rovinu! ať Vám nic neunikne. Krásné léto plné zážitků Vám všem.

Jana Jílková, Na rovinu! (STAN, TOP09, Zelení)
Redakci předáno 12. 6. 2024