Sezóna je v plném proudu… hladina jezírka je pokryta květy leknínů, rozárium připomíná pohádkové kulisy a všechny záhony hýří barvami. A k tomu všemu i o prázdninách pokračuje program k „devadesátinám“ naší botanické zahrady.

botanická zahrada

Prázdniny zahájí Ekocentrum Iris hned 1. července letním questem. Na samoobslužné stezce můžete i s dětmi plnit řadu zajímavých úkolů, které Vám ukáží to nejzajímavější, co je ve sbírkách právě k vidění, a to aspoň prvních 14 prázdninových dnů. Program prostějovského Ekocentra bude pokračovat i 11. července, kdy se pro Vás připravuje workshop na téma Živá zahrada. Dozvíte se mnoho o tom, jak do své zahrady přitáhnout volně žijící živočichy a samozřejmostí jsou také aktivity pro děti. 14. července nás čeká „repríza“ loňského úspěšného okruhu „Po starých prostějovských hřbitovech“. Prohlídka propojující místní historii s botanickými zajímavostmi Vás provede Spitznerovými sady, bývalým židovským hřbitovem i botanickou zahradou. Sraz účastníků je ve 14 hodin před kostelem sv. Petra a Pavla.

Červencový program uzavře 23. 7. Kytičková víla, která si pro děti připraví hravé dopoledne. Po celé léto bude navíc historii naší botanické zahrady připomínat výstava na lodžii muzea.

Věřte, že i v parných letních dnech botanická zahrada nabízí klidná stinná zákoutí. Přijďte se o tom přesvědčit. Otevřeno je od úterý do pátku 8 – 18:00, v sobotu a neděli 10 – 16:00. Vstup zdarma.

Mgr. Libor Marčan