Informační centrum pro mládež (ICM) je místo, kde mladí lidé získávají jednoduše a bezplatně informace a služby z oblastí, které je zajímají. Jedná se především o neformální vzdělávání, cestování a volný čas, zajímavé události, odpolední volnočasové aktivity nebo přístup k informacím o EU. Umožňuje přístup na internet, je možné využít tiskárnu, skener, vazbu a laminaci dokumentů a další služby.

Otevírací doba

Přístup na počítač a internet je vždy v úterý a ve středu od 13.30 do 15.00, mimo tuto dobu se na nás neváhejte obrátit na telefonním čísle 731 604 073 nebo e-mailu info@icmprostejov.cz.

Aktuální informace vždy najdete na našich stránkách www.icmprostejov.cz.

Akce plánované na květen

Fotosoutěž

Amatérští fotografové se mohou zapojit do jarní soutěže o outdoorovou kameru, termohrnek se soutěžní fotografií, deskové hry a další ceny – letošní dvě témata jsou Příroda překvapuje a Svět v pohybu, pokyny pro zaslání fotek a pravidla soutěže najdete na www.icmprostejov.cz. Uzávěrka soutěže bude koncem května, a tak foťte, foťte, foťte!

EU v otázkách – soutěž

Každý rok si 9. května připomínáme Den Evropy, letošní květen bude navíc i ve znamení příprav na volby do Evropského parlamentu. Ale co všechno o EU víte vy? V úterý 7. května odstartuje první kolo soutěže Evropská unie v otázkách pro všechny mladé lidi od 12 do 30 let (včetně). Více informací k soutěži najdete na webu www.icmprostejov.cz.

Tvořivá dílna s ICM – macramé

Ve úterý 7. května od 13.30 do 17.00 hod. budeme ve středisku volného času OÁZA (budova gymnázia, Komenského 17, Prostějov) vyrábět ozdoby z macramé – panenky, panáčky i celé rodinky vhodné k zavěšení jako bytová dekorace. Přijďte si zarelaxovat při rozčesávání příze a třeba i vyrobit dárek pro maminku.

Kolumbie – beseda

Jaká je Latinská Amerika, konkrétně Kolumbie, která v sobě kloubí všechny barvy a možnosti tohoto roztančeného kontinentu? Přijďte ve středu 22. května v 16.00 hod. na cestopisnou besedu s Jitkou Hubáčkovou a zjistěte, jaký dojem na ni udělala její první návštěva spolu s dlouhou cestou. Beseda s promítáním fotek proběhne v přízemí CMG, Komenského 17, Prostějov.