Ahoj děti, ahoj dospěláci, zkrátka všichni příznivci loutkového divadla! Už jste to slyšeli? Loutkaři z Pronitky už zase kují pikle. Vydal jsem se tedy po Prostějově, abych pro vás všechno vyčmuchal.

Nejprve jsem v prostějovském zámku potkal pana Miroslava Macíka, kurátora galerie. To je ten, co ví o zdejších výstavách úplně všechno. „Pane Macíku, znáte někoho z Pronitky?“ „Už je brzy budu znát úplně všechny. Připravují LOUTKOFEST 2024. Pořád se na něco ptají, běhají po galerii s metrem a vyměřují. Tebe Kašpárku jsem zde také už zahlédl, při natáčení do prostějovské televize ZZIP a na upoutávky na Fb.

A jde se na náměstí. Tomu dominuje starobylá radnice, kde jsem skáknul za 1. náměstkyní primátora města Prostějova, paní Ing. Miladou Sokolovou. „Paní náměstkyně Sokolová, prý je LOUTKOFEST pod vaší záštitou. Vysvětlíte nám, prosím, co to pro vás znamená? Vždy, když nad některou událostí převezmu záštitu, jedná se o srdeční záležitost. A tou Loutkofest bezesporu je. Pronitka je tvořena báječnými lidmi, kteří rozdávají radost a štěstí dětem i dospělým. Jsem velmi hrdá, že se právě na mě se záštitou obrátili. 

Cestou po náměstí vidím na různých místech plakáty. Přečetl jsem si, že výstava má kromě komentovaných a s loutkami hraných prohlídek i doprovodný program, na který je třeba pořídit místenku nebo vstupenku v 5 různých předprodejích.

Pan Mistr Martin Klásek, dlouholetý interpret Spejbla a Hurvínka v divadle S+H, uspořádá 7. a 8. března od 15,30h v divadelním sále ZUŠ na zámku autogramiádu a focení s loutkami Spejbla a Hurvínka. Pro zájemce o vodění loutek pak od 16,30h krátký seminář.
Pěvecký sbor z Melantrichovy školy pod vedením
Mgr. Hany Leitgebové společně se zpěváky ASHENOU a Vaškem budou zpívat „písničky z pohádek Pronitky“ a to 21.3. od 16 hodin také v divadelním sále ZUŠ na zámku.
A aby měli všichni pohodlné místo k sezení, je třeba zajistit si místenku v předprodejních místech.
A pohádkový rej s loutkami a minidiskotékou pro prince a princezny Míši Růžičkové završí náš LOUTKOFEST ve Společenském domě KaS Centrum v neděli 24.3. v 10 hodin.

Díky našim štědrým sponzorům za dotované vstupné jen 150,- Kč.

Potkávám spoustu mých kamarádů z MŠ a ZŠ, které znám z představení na stálé scéně v sokolovně a volají „Kašpárku, budeš na výstavě? My jdeme se školkou nebo družinou!“

To jsem se dnes nachodil. Šupky dupky zpátky do sokolovny. U tělocvičny potkávám ještě sestru starostku ing. Jitku Vitáskovou, prý teď pořád nacvičují skladby na všesokolský slet. „Milá sestro, chceš něco popřát nám, dřeváčkům a taky těm lidičkám, co se starají o to, aby na výstavě všechno klapalo, jako Hurvínkovy dřeváčky?“ „Milý Kašpárku, jsem moc ráda, že jsem tě potkala, a že mohu po tobě vyřídit všem tvým dřevěným kamarádům a těm, co se o vás starají a žijí s vámi, že vám držíme palce, aby jste všechno zvládli a všechno vaše vynaložené úsilí přineslo očekávaný výsledek. Obdivuji vás všechny, s jakou neutuchající energií jste se vrhli do příprav a jak LOUTKOFESTem žijete. Už se těším až vás uvidím v akci.“

A slovo na závěr patří hlavním organizátorům, kteří nás vytáhli z fusaků.
Co dodáte?

 

„Hola lidi přijďte sem, společně si zahrajem.

Už se na vás těšíme, na facebook vše hlásíme.

Ten, kdo je náš kamarád, podívat se přijde rád“😄