Jubilejní 90. sezóna prostějovské botanické zahrady je v plném proudu. V dubnu ji otevřel skřítek Šafránek se samoobslužnou stezkou Ekocentra Iris a program nebude chudší ani v dalších měsících! V sobotu 18. května se mohou návštěvníci těšit na Den fascinace rostlinami. Cílem tohoto dne, na který plánují řadu akcí i jiné botanické zahrady, je ukázat rozmanitost rostlinné říše, připomenout důležitost rostlin, ale i seznámit veřejnost s aktuálními problémy či moderním výzkumem. V naší botanické zahradě se tohoto dne organizačně chopili studenti Gymnázia Jiřího Wolkera, kteří připravují různě zaměřená stanoviště pro malé i velké, pro úplné laiky i nadšence. Zábavu i nové informace si tak z tohoto dne odnese celá rodina. Pokud Vás zajímá třeba jak se rostliny brání suchu, kde se vzala jejich barevnost, či jaký je příběh dnes běžných druhů zeleniny, budeme se na Vás těšit!

Tím ale květnový program nekončí… Ve středu 22. 5. se v zahradě uskuteční okresní kolo tradiční soutěže pro školy – Mladý zahrádkář, která je v režii Českého zahrádkářského svazu. A aby toho nebylo málo, můžeme veřejnost pozvat i na tradiční bylinkovou vycházku s vyhlášeným bylinkářem Vláďou Vytáskem. Tu si pro Vás připravilo Ekocentrum Iris na čtvrtek 30. května.

Do překrásně rozkvetlé botanické zahrady můžete samozřejmě vyrazit i bez speciálních akcí. Čekat na Vás budou třeba rozkvetlé rododendrony, azalky či pivoňky, úžasně barevná skalka nebo vzácná růže bedrníkolistá.

Mgr. Libor Marčan