Květen v botanické zahradě uzavírá 30. 5. bylinková vycházka s Vláďou Vytáskem v režii Ekocentra Iris, nabitý program výroční 90. sezóny ale pokračuje i v červnu. Botanická zahrada Petra Albrechta se i letos zapojí do oblíbené celostátní akce Víkend otevřených zahrad, která proběhne v termínu 8. a 9. června. Pro tuto příležitost představíme zbrusu nového audioprůvodce na platformě SmartGuide, s nímž si užijete komentovanou prohlídku kdykoliv se Vám to bude hodit. Kromě toho nabídne červen i akci pro milovníky módy, neboť 13. 6. budeme hostit veřejný klauzurní den prostějovské Střední školy designu a módy. Pokud tedy chcete shlédnou tvorbu našich módních nadějí v krásném prostředí rozkvetlé zahrady, pak je toto akce právě pro Vás. Další akce o zahradě, i když mimo zahradu, proběhne 27. 6. na lodžii Muzea a galerie v Prostějově, kde se chystá vernisáž výstavy připomínající naše letošní výročí.

Asi nejvýraznější novinkou letošní sezóny je však rozšířená otevírací doba. Nově se tak krásou květů můžete kochat i v neděli! A na jaké rostliny se můžete těšit? Červen je měsícem, kdy je rozkvetlá prakticky celá zahrada a je opravdu těžké něco „vypíchnout“. Obrovským lákadlem je rozárium, které se promění doslova v kvetoucí oázu, symfonii barev a vůní. Ta je doplněna něžnými lekníny na hladině jezírka a bzučením včel v koruně křehovětvece žlutého.
Chloubou a perličkou naší zahrady, kterou je však snadné přehlédnout, je orchidej kruštík bahenní. Tento ohrožený druh naší flóry rozkvétá překrásnými, byť v porovnání s tropickými příbuznými, drobnými světlými květy. Veliký trs najdete v části zahrady reprezentující vývojový strom krytosemenných rostlin. Neváhejte ani chvíli a vyrazte do botanické zahrady!

Mgr. Libor Marčan
Otevírací doba:
úterý – pátek 8:00 – 18:00
sobota – neděle 10:00 – 16:00