Rada města na svém jednání schválila zahájení zadávacího řízení na zpracování projektové dokumentace k rozšíření Aquaparku a stavbu krytého bazénu.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky, tedy zpracování projektové dokumentace je  24 989 719,00 Kč bez DPH.

Dokumentace bude řešit umístění krytého bazénu včetně komunikačního napojení a propojení se stávajícím venkovním areálem v Prostějově a navazující řešení úprav veřejných prostranství. Součástí bude i napojení objektu na inženýrské sítě, instalační rozvody, protipožární zabezpečení, vytápění pomocí tepelných čerpadel, kogenerační jednotky a fotovoltaiky,“ vysvětluje primátor František Jura.

Nový krytý bazén má mít dvě nadzemní podlaží. V prvním bude plavecký bazén s osmi drahami, tribuny, výcvikový bazén s vodními atrakcemi. Chybět nebude ani vířivka, parní sauna, tobogán a brouzdaliště pro děti, samozřejmě šatny a hygienické zázemí. Ve druhém nadzemním patře bude relaxační zóna, sauny, ledová jeskyně, občerstvení nebo fitness zóna.

Věřím, že na jaře příštího roku začneme stavět. Máme zatím hotovou studii, teď by na jejím základě měla vzniknout projektová dokumentace. Nový krytý bazén si Prostějované zaslouží. Lázně jsou již pomalu na konci své životnosti, navíc lidé jsou často zvyklí přijíždět do takových areálů, jako jsou aquaparky a bazény vozidly, což současné umístění lázní nabízí jen v omezené míře. Nový krytý bazén nabídne kvalitní a komfortní vyžití pro rodiny s dětmi, mladší i starší generaci, zkrátka pro všechny,“ dodává Jura.

bazén vizualizace
bazén vizualizace