SOŠ nám. E. Husserla Prostějov a SŠ automobilní Prostějov navázaly na předchozí úspěšné soutěže a opět v prostorách prostějovského Národního domu připravily úžasnou kadeřnickou a kosmetickou show, tentokrát na téma Barbie. Pořádající školy to měly opravdu přes cestu, ale zástupci těch ostatních putovali z „trochu“ větší dálky – z Brna, Frýdku-Místku, Přerova, Varnsdorfu, Olomouce, Velké Bíteše, Bruntálu a Rožnova pod Radhoštěm. O mezinárodní charakter soutěže se postaraly studentky ze SOŠ beauty služieb Bratislava a ze SOŠ podnikania a služieb Lipany.

kadeřnice

Klání budoucích umělkyň půvabných tváří a kouzelných účesů doplňoval i další program. Módní přehlídku suverénně předvedla pod vedením Marie Kovalovské a Nikol Uherkové SŠ designu a módy Prostějov. O taneční vystoupení se postaraly absolventky taneční školy Amálie Hasová, Tereza Vidmuchová, Dorota Pospíchalová, Rozálie Lužná a Kristýna Zemánková. Zpěv a hra na saxofon zazněly v podání Romana Doležala st. a Romana Doležala ml. (mimochodem – pan Doležal mladší je náš úspěšný absolvent). Oběma pánům přispěchaly zcela spontánně na pomoc studentky třídy 3KS (třetí ročník oboru Kosmetické služby) a v pauze roztančily celý sál.

Ale zpět k soutěži. Někdo musel návštěvníkům, žákům základních a středních škol i široké veřejnosti, přiblížit dění mezi zrcadly a reflektory. Tohoto úkolu se ve stylu Barbie zhostila šarmantní paní Gita (v civilu Margita Novotná, vyučující SOŠ nám. E. Husserla) a provázela diváky a soutěžící celým náročným dnem.

Samozřejmě i modelky s půvabem mládí předvedly kromě účesů a líčení i zdařilé variace ve stylu snad nejznámější panenky na této planetě.

Náročný den vstoupil do druhé poloviny a soutěžící nedočkavě očekávaly výsledky. V kategorii Kosmetická tvorba stanula na prvním místě Anežka Fröhlichová ze SŠ a VOŠ tradičních řemesel Brno, na druhém místě Miriam Červeňáková ze SOŠ podnikania a služieb Lipany a na třetím místě se umístila Monika Dudíková ze SOŠ Prostějov.

V kategorii Účesová tvorba se na prvním místě umístila Lucie Alturbanová ze SŠA Prostějov, na druhém místě Jana Prokešová ze SOŠ obchodu a služeb Olomouc a na třetím místě Nikol Čermáková ze SŠ a VOŠ tradičních řemesel Brno.

Díky laskavosti přátel a sponzorů učňovského školství byli malou pozorností oceněni všichni soutěžící a účinkující, mladé dámy na stupních vítězů převzaly diplomy a dárkové balíčky z rukou primátora Františka Jury, který soutěž spolu s náměstkem Jiřím Rozehnalem i zahajoval.

A pak se budoucí kadeřnice a kosmetičky rozloučily s Národním domem a Prostějovem a vydaly se na cestu domů. Organizátoři ze SOŠ nám. E. Husserla a SŠA věří, že příští rok se se všemi opět setkají. Téma budoucí soutěže? Nechme se překvapit…

Mgr. Jitka Křenková
učitelka, SOŠ Prostějov, nám. E. Husserla 1