Velkému zájmu se těší nový časopis Prostějovský senior, který radnice připravuje ve spolupráci se soukromým vydavatelem. První číslo, které vyšlo na přelomu roku, si dříve narození obyvatelé města rychle rozebrali.

„Zájem našich seniorů nás těší. Časopis nemá konkurovat soukromým médiím ani nahrazovat Prostějovské radniční listy. Chtěli jsme médium, kde si lidé budou moci přečíst například rady zdravotníků pro pacienty vyššího věku nebo se více dozvědět o příslušných sociálních službách. Jsem rád, že se to povedlo a časopis naše seniory zaujal,“ říká primátor František Jura, který s časopisem vyrazil za obyvateli Domova seniorů v Nerudově ulici a Centra sociálních služeb na Lidické ulici.

Prostějovský senior na svých stránkách dále přináší tipy na využívání volného času včetně kulturních akcí, vycházek, výletů a zájezdů pro aktivní penzisty. Jsou v něm také tipy na snadné a levné vaření a doporučení hasičů, jak předcházet nebezpečím v domácnosti.

Únorové číslo Prostějovského seniora už je na světě a občané je mohou zdarma získat například v Turistickém informačním centru vedle radnice nebo v městské knihovně. Další vydání bude následovat v dubnu.

-ih-