Zajímá vás, jak pokračují přípravy revitalizace areálu bývalých Jezdeckých kasáren? Přijďte se seznámit s tím, co se v lokalitě chystá a plánuje.

„V minulém roce město Prostějov a Česká komora architektů zorganizovaly urbanisticko-krajinářskou soutěž. S vítězným autorským týmem Ing. Romany Michalkové, Ph.D., aktuálně pokračujeme na přípravě využití tohoto území. Prvním krokem je zpracování studie, která řeší návrh nového parku a rovněž zahrnuje rekonstrukci části ulice Jezdecké, komunikaci v části oblouku a chodníky přiléhající k budoucímu parku,“ přibližuje náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že nový park bude umístěn v centrální části území, bude navazovat na botanickou zahradu a bude obklopen ze severní, jižní a západní části budoucí převážně bytovou výstavbou.

Jiří Rozehnal

Chcete vědět, jak bude tento park vypadat? Se všemi budoucími návštěvníky a uživateli lokality bývalých Jezdeckých kasáren se rádi uvidíme za přítomnosti autorek projektu a zástupců města Prostějova ve čtvrtek 20. března od 16 hodin v zasedací místnosti ve dvoře prostějovské radnice. Vizualizace návrhu parku str. 33. -jv-jg