Noví držitelé Ceny města Prostějova si ocenění převzali v pátek 22. září v obřadní síni prostějovské radnice. „Novými laureáty se stalo osm osobností z různých oblastí života,“ připomněl primátor města František Jura. Oceněnými jsou:

RNDr. Ivanka Hájková, dlouholetá členka pedagogického sboru GJW, vítězka soutěže Zlatý Amos – nejoblíbenější učitelka v ČR.

Ing. Jaroslav Hanák, emeritní předseda představenstva a prezident FTL- -First Transport Lines, a.s., prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, držitel mnoha tuzemských a zahraničních ocenění.

Mgr. Ivana Hemerková in memoriam, navržena za zásluhy za rozvoj města.

Ing. Ján Mokoš, bývalý primátor města Vysoké Tatry, navržen za prohloubení spolupráce a aktivní účast při akcích partnerských měst Vysoké Tatry – Prostějov.

PhDr. František Štuřík in memoriam, významný překladatel a středoškolský profesor klasického gymnázia (nyní Gymnázium Jiřího Wolkera), vyučoval latinu, řečtinu, filozofii, němčinu i ruštinu.

Jaroslav Trubač, designér brýlí. V Prostějově působil jako produktový a průmyslový designér např. pro Galu Prostějov. Podílel se na výstavě probíhající v Městské galerii Prostějov „Brejle a okuliare – design brýlí v Československu“.

Mgr. Ladislav Županič, herec, muzikálový herec, dabér narozený v Prostějově, držitel Ceny Thálie.

Milan Čečman, významná osobnost atletiky, předseda Atletického klubu Prostějov. Ceny města Prostějova se udílejí od roku 2006.

-jg-